Зимові канікули – час для творчості та сімейного затишку.
Памятай про безпеку !
Нарешті, настав 2025 рік.
Багато хто з нас полюбляє підбивати підсумки року, чи не так?Ми ж пропонуємо вам урізноманітнити завершення року, що минає, і підготували для вас під ялинку добірку психологічних вправ. Подякувати минулому року, поставити цілі на рік прийдешній, визначити свої потреби або ж мотивувати себе - усе це ви можете зробити разом із цією добірочкою від психологині, сімейної психотерапевтки Тетяни Костенко. Гортайте світлини та зберігайте допис собі, аби не загубити. А якщо бажаєте більше подібних матеріалів - завантажуйте «Психологічний рюкзачок».
Зимові канікули — це період, коли у дітей та підлітків/підліток стане чимало вільного часу для відпочинку та дозвілля. Багато хто проводить час за іграми, переглядом відео та спілкуванням в інтернеті. Проте, чи всі сайти, які відвідує дитина або підліток/підлітка безпечні? Як навчити кібербезпеці дітей та підлітків/підліток? І як зробити її/його перебування в інтернеті безпечнішим?
З 25 листопада, стартувала всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Вона є частиною глобального руху, що розпочинається у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада) і завершується у День прав людини (10 грудня).
Символічні дати нагадують, що насильство — це порушення прав людини, яке вимагає негайної уваги та дій. До цієї акції долучився і КЗ "Шатівський ліцей" більше інформації дивитись на гугл диску https://drive.google.com/drive/folders/1DZVB_m0CvgRYMOYqiVGoPoFtQhv7-sl0
21 листопада 2024 року відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану в історії незалежної України, який істотно вплинув на формування національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства та завдяки якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби й перемоги.
Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, присвячений захисту прав дітей у всьому світі. Цей день об'єднує суспільства різних країн у прагненні створити безпечні умови для дітей.
19 листопада, ми згадали сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
Здобувачі освіти, класні керівники та батьки КЗ "Шатівський ліцей" долучились до благодійної акції «Посилка військовому з Лозівщини» , з метою підтримки Збройних Сил України та індивідуальної допомоги захисникам та захисницям України; особистий внесок в майбутню ПЕРЕМОГУ, а також з молитвою про воїнів
МОЛИТВА ЗА СОЛДАТА
Слова пронизують папір, не досконало та як вмію,
Для тебе знову новий твір, Солдате наш, наша надія,
Слова підтримки всі тобі, слова поваги і пошани,
Ти в свої роки молоді, за нас болючі маєш рани,
За нас, за наш спокійний сон, за те щоб діти йшли до школи
За Україну, за її кордон, який ти не здаси ніколи.
Я хочу, щоб ти знав Солдате, що в тебе вірять і чекають,
Що ти, для кожного став Братом, за тебе кулаки тримають,
Не автомат в руках тримаєш, в руках у тебе наше небо,
Надіюся, ти пам'ятаєш, країна молиться за тебе,
Солдате наш, наш оберіг, ти знай, що ми завжди з тобою,
Вернись, прошу, на свій поріг, коли покінчимо з війною,
Благаю, встояти зумій і втримай наше, синє небо
Солдате наш, Солдате мій, ми молимося тут за Тебе!
13 листопада ДЕНЬ ДОБРОТИ
28 жовтня – 80-річчя визволення України від фашистських загарбників
28 жовтня День визволення України від фашистських загарбників. Це свято було встановлено Указом Президента України 2009 року з метою вшанування героїчного подвигу та жертовності українського народу під час Другої світової війни.Цей день символізує остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників з території України. Важливі битви, які відбулися на українській землі, мали вирішальне значення для звільнення Європи від нацизму.
Пам'ятний день присвячений історичним подіям, які відбувалися під час Другої Світової війни. На українській території пройшли вирішальні битви, що відіграли важливу роль у ході військових дій.
До Дня української писемності та мови, 25 жовтня, відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
1 жовтня в Україні відзначатиметься День захисників і захисниць.
Це свято запроваджено 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми зберігаємо незалежність, маємо змогу жити повсякденним життям – працювати, творити, відпочивати, виховувати дітей. У цей день ми вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та українських героїв різних епох. Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції. Дякуємо всім, хто боронить нашу незалежність і маємо згадати кожного, хто віддав життя за Україну.
Це свято – ще одна можливість подякувати Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі стоять на захисті нашої країни і свободи.
30.09.2024
Перший благодійний онлайн-марафон «Незалежні за долею» – марафон мовної стійкості, демонстрації величі української мови, поширення сучасної культури.
Дивитися його можна в прямому етері на YouTube-каналі «Освіта Лозівської громади» та на великому екрані, що встановлений на площі міського Палацу культури, з 09:00 год. ранку 30 вересня, 1 й 2 жовтня. На вас чекають три неймовірних дні спілкування з учнівством, учительством, батьківством, дошкіллям та позашкіллям. Це буде потужно, корисно, патріотично! Ми віримо, що зможемо підтримати Сили оборони та безпеки України не тільки українським словом, а й доброю справою.
У рамках Марафону відкрито збір коштів на підтримку ЗСУ! Ви можете задонатити вже зараз відсканувавши QR-код.
Покладання квітів до Дня визволення Лозівщини від німецько-фашистських загарбників.
09.09.2024 відзначався День фізичної культури і спорту
Щороку, 1 вересня, в Україні відзначають День знань. Цього року він знову пройде в умовах війни, а частина українських школярів і студентів не зможуть сісти за парти в рідних навчальних закладах. Але, незважаючи на це, онлайн або офлайн, новий навчальний рік почнеться - з вірою в близьке мирне майбутнє.
2 вересня розпочався новий навчальний рік 2024/2025 . Навчання проходить в онлайн режимі на платформі Просвіта.
БЕЗПЕЧНІ ЛІТНІ КАНІКУЛИ:
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України було проведено наступні заходи:
1.1. організовано режимі онлайн проведення первинних інструктажів із здобувачами освіти з питань безпеки життєдіяльності перед початком літніх канікул (зокрема з питань дій у випадку надзвичайних ситуацій, дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога», правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та підозрілими предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, правилах поводження на річках і водоймах тощо) за відповідними інструкціями з реєстрацією у відповідних журналах;
1.2. проведено у режимі онлайн роз'яснювальну роботу серед здобувачів освіти щодо правил поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків, а також безумовного дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострих респіраторних та інфекційних хвороб;
1.3. перевірено знання порядку дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога», загальної інструкції з пожежної та техногенної безпеки у працівників охорони, вахтерів, чергових служб об'єктів, а також порядок здійснення контролю за додержанням протипожежного стану, огляду територій і приміщень, порядку знеструмлення електромережі та дій у разі виявлення пожежі або спрацювання засобів пожежної сигналізації та сповіщення про пожежу;
1.4. поінформовано учасників освітнього процесу та інших працівників про заборони та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій, довести рекомендації Державної служби України з надзвичайних ситуацій стосовно дій населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру, в тому числі поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами (https://dsns.gov.ua/uk/abetkabezpeki/diyi-naselennya-v-umovax-nadzvicainix-situacii-vojennogo-xarakteru);
1.5. проведено роз'яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами здобувачів освіти щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку;
1.6. вжито дієвих заходів щодо збереження життя та здоров'я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів, походів та екскурсій з урахуванням небезпечних факторів воєнних дій; посилити контроль за організацією туристично-екскурсійних перевезень здобувачів освіти автомобільним та залізничним транспортом.
Бажаємо всім безпечних літніх канікул!!!
БРАМА - це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
Наші цілі:
• Знищення російських осередків в Інтернеті
• Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
• Протидія наркотикам та шахрайству
• Навчання та тренінги з кібергігієни
• Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
• Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції
Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA». https://t.me/+FVp2IctBvfBiODY6
Що ми пропонуємо учасникам:
1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.
Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників. Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час!
Приєднуйтесь : https://t.me/+FVp2IctBvfBiODY6
20 лютого - День Героїв Небесної Сотні
20 лютого в Україні вшановують пам'ять День Героїв Небесної Сотні, які у 2014-му поклали своє життя за майбутнє держави. Цього дня згадують трагічні події січня-лютого 2014 року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників, у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів. У КЗ «Шатівський ліцей» було проведено в режимі онлайн для учнів 1-9 класів виховні години, вікторини, учнівські конференції та семінари, щоб ознайомити школярів із історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України,прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
19 лютого - День Державного герба України
День Державного герба України — пам'ятна дата, що нагадує про встановлення державного символу. Відзначається 19 лютого. Цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначивши його головним елементом Великого Державного герба. У цей день в КЗ «Шатівський ліцей» було проведено в режимі онлайн уроки, виховні години, вікторини, учнівські конференції та семінари за темами: "Тризуб - наша гордість і слава", «Свята спадщина. Державний герб України» для учнів 1-9 класів. Дані заходи мали на меті ознайомити учнів з історією виникнення і встановлення державного герба України; виховувати почуття національної свідомості, повагу до державних символів, патріотизм; розвивати почуття відповідальності до своїх обов'язків перед державою; виявити знання про національну символіку.
29 січня - День пам'яті Героїв Крут
29 січня в Україні відзначають День пам'яті Героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
З 19 по 22 січня 2024 року у КЗ «Шатівський ліцей» було проведено в режимі онлайн тематичні заходи до Дня пам'яті Героїв Крут - 29 січня. Для учнів 1-9 класів було проведено години спілкування, бесіди засідань у форматі «круглого столу», лекцій із висвітлення подій, пов'язаних із проголошенням Акта злуки Української Народної Республіки, за темами: «Соборна Україна – одвічна мрія народу», «Українці у боротьбі за створення власної держави», «Історичне значення об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки», «Україна – соборна держава», «Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг». Метою проведення заходів є формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого,розвивати мотивацію, спрямовану на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу студентів; прищеплювати любов і повагу до історичних надбань українського народу, інтерес до минулого; виховувати почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, повагу до історії власного народу.
Свято наближається , свято наближається !!!
08 грудня 2023 року до КЗ " Шатівський ліцей" Лозівської міської ради завітали Андрій та Марина БО "Паралельні світи".
Було проведено захід "Різдвяна свічка" під час якого дітлахи виготовляли свічки та прикрашали їх. Діти привітали волонтерів віршиками, а волонтери надали солодощі від від Food Bank Ukraine . Кожна дитина , яка була на заході не залишилась поза уваги.
ДЯКУЄМО Андрію та Марині за подаровану радість та тепло душі для наших діток.
Вітаємо з прийдешніми святами.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня відзначається Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Наразі в нашій країні війна, тому ми повинні зупинити її,напади, дискримінацію та приниження, підтримуючи дану акцію.
Ідучи на канікули, ПАМЯТАЙ!!!
Про необхідність відпочивати під час прогулянок на свіжому повітрі, уникаючи місць скупчення людей та дотримуючись соціальної дистанції (наприклад у скверах, парках тощо), а якщо виникла потреба відвідати громадські місця, то про необхідність використання засобів індивідуального захисту (маски, респіратори тощо).
Про дотримання правил дорожнього руху та про поведінку в громадському транспорті.
Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електро- та газовими приладами.
Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.
Про правила користування гострими, колючими предметами, лікарськими засобами, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.
Про необхідність мити руки з милом перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалетної кімнати або користуватися дезінфектором.
Про категоричну заборону:
обігрівати приміщення газом або саморобними електроприладами;
розпалювати самостійно вогнище;
чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;
гратись із чужими та/або безпритульними дикими тваринами;
пити сиру воду із стихійних джерел;
влаштовувати ігри на проїжджій частині вулиці або поблизу неї відходити без дозволу батьків далеко від будинку, в якому мешкаєш;
гратись біля водоймищ, кар'єрів, об'єктів будівництва;
контактувати з незнайомими людьми та впускати їх до помешкання;
перебувати на вулиці у темний час доби без супроводу дорослих.
Обережна поведінка під час канікул – запорука життя та здоров'я!
Платформа онлайн-навчання Просвіта
Шановні батьки!
Зареєструвавшись на освітній платформі Просвіта, Ви зможете знайти всю інформацію про успішність, домашні завдання, розклад (батькам доступна інформація тільки про власну дитину). .
https://dashboard.prosvita.net/login/
Презентація мініпроекту «ІНКЛЮЗІЯ - ВИМОГА ЧАСУ - ПОТРЕБА ОСОБИСТОСТІ "ХТО Яяяяяяя???? Коли світ боїться тебе"»
«Друга мета твоя на
тій путі - Достойного учителя знайти».
Наставник, колега, вчитель з великої літери Калязіна Галина Григорівна до дня освіти нагороджена відомчою заохочувальною відзнакою 3-го ступеня Міністерства освіти і науки України - нагрудним знаком "Василь Сухомлинський".
Вітаємо Вас!!!
Відкриття гімнастичної площадки "Спартанець"
На подвір'ї Шатівського НВК встановлено гімнастичний комплекс з вуличними тренажерами "Спартанець", цей проект обійшовся у 285 тисяч гривень. До реалізації саме цього проекту долучилися спонсори. Міський голова Сергій Зеленський дякував директору ТОВ компанія «БОТіК» Андрію Оборі за співфінансування проекту. Директору Лозівського МС ПМК-5 Людмилі Скрипник за виготовлення тренажерів. Керівнику Краснопавлівського КХП Олександру Дейко та депутату районної ради Олександру Дубинському за виділення будівельних матеріалів та встановлення майданчику.